English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 77491206 -021
نمابر: 77491206 -021
آدرس دبیرخانه: تهران: نارمك،دانشگاه علم و صنعت ايران، انجمن علمي كامپوزيت ايران، صندوق پستي 16845/188 ايميل: info@irancsa.ir
پست الکترونیکی: m.beheshty@ippi.ac.ir
کد پستی: 1684613114
مشاهده خبر
روستای شناور ساخته می شود
 
یک طراح خوش ذوق ایتالیایی ایده جالب توجه ساخت روستایی شناور بر روی آب را ارایه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریستین گرین طراح شناخته شده ایتالیایی که پیش از این با طراحی قایق لوکس Picchio Boat چهره ای جهانی شده بود به تازگی ایده منحصربفرد روستای شناور بر روی آب را مطرح کرده است.

این پروژه تحت عنوان Abifloat شناخته می شود و متشکل از یک سری خانه شناور است که مبتنی بر فناوری های نوظهور ساخته خواهد شد.

این خانه ها 6.5 در 3.25 متر ابعاد دارند که با ساخته شدن تعدادی از آنها در کنار یکدیگر روستایی شناور شکل می گیرد.

طراحی این خانه ها به گونه ای است که مالکان آنها می توانند به دلخواه سفارش ساخت دیوارها را از شیشه های مخصوصی ارایه کنند که مبتنی بر نگرش صرفه جویی در مصرف انرژی تولید می شوند.

هر یک از این خانه های روستایی دارای ورودی مخصوص به خود و اسکله مجزا برای پهلوگرفتن قایق هستند.

در طرح اولیه این خانه ها، استفاده از مواد پلاستیکی بازیافت شده که فشرده سازی شده اند در نظر گرفته شده است که در تلفیق با مواد عایق حصیرمانند باکیفیت ترین عایق حراراتی را ایجاد می کنند.

در سقف این خانه ها از پوشش آلومینیومی استفاده شده که بر روی آنها صفحات خورشیدی نیز قرار می گیرد. این صفحات انرژی الکتریکی لازم برای عملکرد سیستم های برقی خانه را تأمین می کنند.

پیش بینی می شود با توجه به وجود مسیرهای آبی متعدد در بخش های وسیعی از ایتالیا ساخت این نوع روستاهای شناور به زودی آغاز شود.

منبع: خبرگزاري مهر
نویسنده خبر: عليرضا مكي پور (متخصص كامپوزيت)
تاریخ انتشار: 1393/11/29 - 16:33
شناسنامه انجمن

انجمن علمي كامپوزيت ايران به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در زمينه‌هاي كامپوزيت­هاي پليمري، سراميكي، فلزي و نانوكامپوزيت­ها، و با مجوز اخذ شده از كميسيون انجمن­هاي علمي معاونت پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تشكيل ‌گرديده است.

شماره ثبت انجمن: 29195

شناسه ملي انجمن: 10320766111