English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 77491206 -021
نمابر: 77491206 -021
آدرس دبیرخانه: تهران: نارمك،دانشگاه علم و صنعت ايران، انجمن علمي كامپوزيت ايران، صندوق پستي 16845/188 ايميل: info@irancsa.ir
پست الکترونیکی: m.beheshty@ippi.ac.ir
کد پستی: 1684613114
مشاهده خبر
پرواز مردان پرنده در کنار غول پیکرترین هواپیمای دنیا

«ما پشه هایی هستیم که همراه با عقاب پرواز خواهیم کرد» این جمله ای بود که مرد جتی در آستانه پرواز با بالهای کربنی اش در کنار غول پیکرترین هواپیمای دنیا به زبان آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «یویس روسی» مهندس ماجراجوی سوئیسی که در دنیا به مرد پرنده یا جتی (Jetman) شهرت یافته هیچ گاه از پرواز در ارتفاعات نمی ترسد، حتی اگر در کنار ایرباس A۳۸۰ پرواز کند، هواپیمایی که به آن لقب بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا را داده اند.

او این برنامه حیرت انگیز و دیدنی را در آسمان دبی ترتیب داد. روسی به همراه همکارش «وینس رف» در حالی که هر یک سوار بر بالهای کربنی ابداع شده توسط روسی بودند از بالگردی در ارتفاع ۱۶۷۶ متری زمین بیرون پریده و برای لحظاتی در کنار ایرباس غول پیکر A۳۸۰ به پرواز ادامه دادند. این پرواز مشترک در ارتفاع ۱۲۱۹ متری در آسمان دبی صورت گرفت.

روسی پیش از انجام این عملیات نفسگیر گفت: ما مانند پشه هایی هستیم که در کنار عقاب پرواز خواهند کرد.

این همراهی به واسطه محدودیتهای حرکتی و سوخت مردان پرنده بیشتر از ۱۰ دقیقه ادامه نداشت اما در همین مدت اندک نیز لحظات تاریخی به ثبت رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
نویسنده خبر: مهندس عليرضا مكي پور (كارشناس كامپوزيت)
تاریخ انتشار: 1394/08/20 - 8:35
شناسنامه انجمن

انجمن علمي كامپوزيت ايران به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در زمينه‌هاي كامپوزيت­هاي پليمري، سراميكي، فلزي و نانوكامپوزيت­ها، و با مجوز اخذ شده از كميسيون انجمن­هاي علمي معاونت پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تشكيل ‌گرديده است.

شماره ثبت انجمن: 29195

شناسه ملي انجمن: 10320766111